Pielęgnacja włosów

Przestań rwać włosy z głowy!

Mycie włosów krok po kroku. Czy zastanawiałeś się, czy robisz to dobrze?

→ Rozpocznij od dokładnego ale delikatnego rozczesania włosów. Wybierz do tego płaską szczotkę lub grzebień. Zacznij od końcówek i przesuwaj się ku górze. Rozczesywanie na sucho dotyczy tylko włosów prostych, włosy kręcone czeszemy na mokro.

→ Stosuj zamiennie szampony z delikatnymi oraz mocniejszymi detergentami, żeby dokładniej oczyścić skórę głowy. Jeśli nie masz wrażliwego skalpu, śmiało sięgaj po produkty z SLS. Diabeł nie taki straszny jak go malują. ;)

→ Porcję szamponu możesz rozwodnić oraz spienić w osobnym pojemniczku. W ten sposób łatwiej dotrzesz rozwodnionym produktem do zakamarków.

→ Myj skalp dwa razy. Za pierwszym razem zazwyczaj nie uda Ci się zmyć wszystkich zanieczyszczeń i sebum ze skóry głowy. Delikatnie, opuszkami palców masuj skórę głowy. Nie trzyj agresywnie i nie drap. Pianę z drugiego mycia możesz zostawić na 2-3 minuty, żeby dobrze oczyścić skórę.

→ Dobieraj szampon do kondycji swojej skóry głowy. Zadaniem szamponu jest oczyszczanie oraz pielęgnacja skalpu. O łodygę włosa zadbają odżywki i maski.

→ Dokładnie spłukuj szampon (letnią wodą). Następnie koniecznie nałóż odżywkę lub maskę, która odpowie na potrzeby kosmyków (suche, farbowane, bez objętości).

→ Rozprowadź odżywkę lub maskę na długości włosów (poniżej ucha aż po same końce), a następnie wczesz produkt we włosy. Dzięki temu dotrzesz do wszystkich włosów i równomiernie rozprowadzisz produkt. Nie będziesz także walczyć z kołtunami po myciu. Spłucz chłodną wodą, żeby zamknąć łuski.

→ Po spłukaniu produktu delikatnie odciśnij z włosów nadmiar wody. Nie trzyj włosów ręcznikiem! To prosta droga to połamanych na całej długości włosów. Ręczniki lubią być zbyt ostre dla delikatnego włosa. Wybierz bawełnianą koszulkę lub bambusowy ręcznik.


Co z tym suszeniem? Użyć suszarki czy czekać aż wyschną naturalnie?

→ Przede wszystkim - nie śpij z mokrymi włosami. Do prosta droga to złamań i uszkodzeń. Chyba nie po to dbasz o nie, żeby zniweczyć efekt w nocy? Dodatkowo mokre i ciepłe środowisko to wręcz idealne środowisko do rozwoju grzybów. Nie brzmi to zachęcająco.

→ Jeśli masz możliwość, pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia.

→ Obalamy mit - odpowiednie suszenie suszarką nie zrobi Ci krzywdy!

Wybierz suszarkę, która ma letni oraz chłodny nawiew. Staraj się korzystać tylko z tych funkcji.

Zachowuj odległość 15 cm nawiewu od powierzchni włosów.

Susz włosy w dół, żeby domknąć łuskę.

Nigdy nie prostuj wilgotnych włosów.

Używając lokówki/prostownicy zadbaj o nałożenie produktu termoochronnego.


Na noc zaplataj luźny warkocz lub uczesz luźny koczek. Zminimalizujesz tarcie włosów o poduszkę.

Przebrnęliście? To tylko wydaje się skomplikowane. Gwarantujemy, że Wasze włosy i skóra głowy z czasem Wam podziękują za zmianę nawyków.